MAILA TALVIO:
 DVIEJŲ ISTORINIŲ TAUTŲ KULTŪRINIO BENDRAVIMO ŽENKLAS -MAILOS TALVIO APSILANKYMO LIETUVOJE ŠIMTMETIS - 1994
 
Lietuvos ir Suomijos kultūriniai, o ypač literatūriniai ryšiai plėtojasi ypatingu būdu. 1894 metais Lietuvą pirmą kartą aplankė jauna suomių pora: Maila Talvio - būsima rašytoja - ir jos vyras Joseppis Julius Mikkola, kuris jau buvo pasirinkęs kalbininko kelią. Plokščiuose suomiai apsistojo Petro Kriaučiūno namuose, susipažino su žymiais to meto lietuvių atgimimo veikėjais, kalbos specialistais.
Maila Talvio susižavėjo tauria Vinco Kudirkos asmenybe, jo veikla, kuri kvietė tautiečius nusimesti carinės Rusijos jungą, susigrąžinti laisvę. Maila Talvio stengėsi jau pradėjusiam sirgti Kudirkai net patarnauti: paduodavo maistą, reikalingas knygas, pataisydavo pagalves, kuomet, esant geram orui, jis sėdėdavo po ąžuolu ir rašydavo. Pastarąjį momentą ir vaizduoja čia pateiktas dail. Gražinos Didelytės piešinys.
Patirtus Plokščiuose įspūdžius išlaikė visą gyvenimą. Vincą Kudirką, jo, kaip ypatingos asmenybės, tautos laisvės šauklio bruožus panaudojo savo grožinėje kūryboje. Daugelyje publicistinių straipsnių garsino Lietuvą, kuri jos atmintyje liko gražiu, Nemuno vingiais išpuoštu, ąžuolų ir lakštingalų kraštu. Iki pat mirties liko ištikima lietuvių bičiulė, jos namai buvo ir mūsų tautiečių namais.
Mailos Talvio ir Joseppio Juliaus Mikkolos pirmo atvykimo į Lietuvą šimtmečio  minėjimas vyko Plokščiuose, ten, kur jaunieji suomiai išmoko mylėti Lietuvą.
Galerijos Menės Knygų Slėpiniai Graždanka Juodoji Daraktorinė Ustronė"Amerika PIRTY" Maila Talvio Karikatūrinė Ąžuolynas Atkasti LOBIAI PAGARBIOJI PAIEŠKOK Pats
Maila Talvio slaugo Vincą Kudirką
Paminklas Baltijos dukrai
Dar skaitykite - Maila Talvio apie Lietuvą: Lakštingalų Kraštas
Dar skaitykite čia